M A S S A A Ž       I G A K S      P U H U K S . . .

Klassikaline massaaž

Kõige traditsioonilisem ja üks levinuim massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õliga kui ka kuivalt. Vastavalt kliendi soovile ja vajadustele võib teha nii kogu keha massaaži kui ka erinevatele kehaosadele. Klassikaline massaaž aktiviseerib eelkõige vere- ja lümfiringet, ergutab ainevahetust, vähendab pea- ja lihasevalusid. Massaaži tulemusel suureneb organismi vastupanuvõime haigustele. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise ülepinge korral.

Tai massaaž

Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaažiliik, parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. Kindlate tugevate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeeritud energia ja tasakaalustatakse hinge, keha, mõtete ja tunnete vaheline koostöö. Seda massaaži liiki nimetatakse ka “laisa inimese joogaks”.

Laste massaaž

Imikule võib teha massaaži ja alustada võimlemist juba 1,5-2 kuu vanuselt. Puudutuse läbi suureneb lapsel vastuvõtuvõime ümbritsevale maailmale paremaks ja tema ealine areng kiireneb tunduvalt. Lapsel arenevad paremini psühhilised ja vaimsed võimed. Õigesti tehtud massaaž parandab lapse immuunsüsteemi, mis vähendab lapse haigestumist.

Guasha massaaž

Gua sha massaaž on Hiina traditsiooniline loomulik ravimeetod. Massaaži teostatakse kraapides nahka probleemsetes kohtades kas metallist, luust, sarvest, kivist või poolvääriskivist kaapitsaga. Teraapia eesmärk on parandada vereringet ja Qi energia liikumist mööda kehas asuvaid meridiaane. Gua sha massaaž on väga hea naturaalne teraapia, mida saab kasutada mitmete erinevate haiguste ravimisel nagu: lihaspinged, kroonilised valud, kaela- ja õlavalud, külmunud õlg või käsi, palavik, nimme lihaspinge, peavalu, migreen, kaela jäikus, liigeste jäikus, reumatoidartriit, kuumarabandus, seedetrakti probleemid ja mitmed teised haigused.

Aroomiteraapia

Aroomiteraapia mõjutab vähemalt kaht tasandit samaaegselt: füüsilist ja emotsionaalset, sinna võime me ise lisada veel ühe tasandi - hingelise. Aroomiteraapial on mitu erinevat toimeviisi: 1. Naha kaudu imendumine- nahk on võimeline imama eeterlike õlisid, difundeerides neid peente kapillaarveresoonte (asuvad naha all) kaudu üldisesse vereringesse. Naha imamisvõimest rääkides arvatakse et eeterlikud õlid läbivad oma väga väikeste aromaatsete molekulidega rasu, eeterlike õlidega affiinset (affiinsus-sugulus) õlist vedelikku, sisaldavad juuksenääpsud. Siit segunevad ja tungivad õlid vereringese või viiakse lümfi -ja interstsiaalvedeliku (ümbritseb kõiki keharakke) abil teiste kehaosadeni. Kui nahk on terve kulub vaid mõni minut molekuli imendumiseks. Kui nahk on haiglaselt vererohke või on seal palju nahaalust rasva, kulub selleks palju rohkem aega. Haiglaselt vererohke nahaga inimestele on aromaatsed vannid (mitte liiga kuumad) ja kogu keha massaaz sageli kasulik, kuna kõhunahk, reie sisekülg ja käsivarre ülemine osa on palju pehmemad ja seetõttu parema imamisvõimega. 2.Kopsu kaudu imendumine- Sissehingatuna jõuavad eeterlike õlide aroomimolekulid kopsu, kust nad difundeeruvad kopsualveoolide kaudu ümberkaudsetesse verekapillaaridesse ja leiavad oma tee peamistesse veresoontesse, kus nad ringlevad veresoontes ja avaldavad ravitoimet

ÜLES